Wiosenne strzelanie na zawołanie!!! 01.04.2017 MUKS WŁÓKNIARZ PABIANICE 2006 - ZJEDNOCZENI STRYKÓW

12. kolejka Orlik E1 2016/2017: grupa Łódź III

Arena zmagań: Włókniarz Pabianice
, Grota Roweckiego 3
                          Widzów 25-35

Czas na kolejny piłkarski weekend pełen "kwintesencyjnych" podroży oraz niesamowitych przygód! Rozpocząłem go od zobaczenia co tam ciekawego u moich małych przyjaciół z Włókniarza Pabianice 2006. Piłkarska jesień mówiąc lekko po prostu im nie wyszła. Do rundy wiosennej przygotowywali się sumiennie podczas licznych treningów i wielu turniejów halowych w których brali udział. Są rządni rewanżu i zrehabilitowania się za słabą jesień lecz w inauguracyjnym rundę wiosenną domowym spotkaniu przyjdzie im się zmierzyć z ekipą Zjednoczonych Stryków którzy na pewno im tego nie ułatwi gdyż są dużo wyżej w tabeli. Choć tu paradoks! Włókniarz Pabianice wygrał pierwszy mecz 5:3. Szykuję się więc piękny i emocjonujący mecz pomiędzy młodymi piłkarzami obydwu ekip!

Jak wyżej wstępnie już wspomniano drużyna Zjednoczonych Stryków na papierze wydawała się faworytem tego spotkania gdyż zajmowała 5. miejsce z dorobkiem 18 punktów przy zaledwie 8 oczkach Włókniarza Pabianice które po jesieni dały im 10. miejsce.

Włókniarz Pabianice 2006

Zjednoczeni Stryków

Areną zmagań był stadion seniorskiej ekipy Włókniarza Pabianice na co dzień występującej w łódzkiej klasie okręgowej. Obiekt duży, zadbany z szutrową bieżnią. Według internetowego źródła wejdzie na niego nawet około 6000 widzów z tymże że większość miejsc to miejsca stojące. Murawka à la dywanik. Jak najbardziej wszystko na plus.

Przybyłem na owe wydarzenie 20 minut wcześniej. Pogoda wręcz wzorcowa do rozegrania ligowego spotkania. W końcu mogliśmy nacieszyć się idealną pogodą w weekend i pożytecznie ją spożytkować.

Sędzia równo o 13:00 rozpoczyna mecz który dla tej grupy wiekowej rozgrywany jest w systemie 3x20 minut. Spotkanie rozpoczęło się z małą przewagą przyjezdnych którzy w pierwszych fragmentach gry upodobali sobie prawą stronę boiska i tą stroną nękali piłkarzy z Włókniarza. Jednak brakowało im szczęścia oraz dokładności w wykończeniu akcji. Nie wykorzystane sytuacje się mszczą jak głosi stara piłkarska prawda i wbrew boiskowym wydarzeniom to właśnie Włókniarz Pabianice w 14. minucie obejmuje prowadzenie po bramce Michała Grabowskiego. 1:0!

Piłkarze Włókniarza Pabianice dobrze wchodzą w mecz! 1:0! (fot. Maciej Kwaśniak)
Długo jednak gospodarze nie nacieszyli się prowadzeniem i drużyna Zjednoczonych czego nie uczyniła wcześniej zrobiła trochę później i strzeliła swojego pierwszego gola w tym spotkaniu autorstwa Dawida Sławińskiego w 18. minucie! 1:1!

Goście szybko doprowadzają do remisu! (fot. Maciej Kwaśniak)
Nic przez dwie ostatnie minuty się nie zmienia i wynikiem remisowym zakończyła się pierwsza cześć meczu która minęła przede wszystkim na pilnowaniu obronnych szyków w obu ekipach.

Z kolejną tercją spotkania i kolejnymi minutami rozpoczęło się prawdziwe strzelanie! Szybkie dwa ciosy ku radości zgromadzonych kibiców wyprowadzają miejscowi. 25 i 28. minuta spotkania! Najpierw prowadzenie zdobył dla swojej drużyny Damian Sulewski a następnie trzy minuty później wynik na 3:1 podwyższył Krystian Zimoch.

Włókniarz Pabianice 2:1 Zjednoczeni Stryków (fot. Maciej Kwaśniak)

Włókniarz Pabianice 3:1 Zjednoczeni Stryków! Strzelec bramki po lewo! (fot. Maciej Kwaśniak)
Mogłoby się wydawać że Włókniarz złapie spokój po tak szybkim i spektakularnym odjechaniu na dwa gole od przeciwnika ale nic bardziej mylnego. Minutę później bo już w 29. minucie goście zdobywają kontaktowego gola na 3:2 autorstwa Sebastiana Szklarka.

Zjednoczeni nie dają za wygraną. Bramka na 3:2 (fot. Maciej Kwaśniak)
Do końca drugiej tercji następne bramki już nie padły i wynik 3:2 dla gospodarzy nie uległ zmian.

Ostatnia odsłona spotkania była już istnym strzeleckim pokazem! Po sędziowskim wznowieniu goście ze Strykowa ponownie doprowadzają do remisu. W 43. minucie Sebastian Szklarek dołożył swoją drugą bramkę w swoim wykonaniu po bardzo prostym błędzie bramkarza gospodarzy. Jednak minutę później ponownie na prowadzenie wyszła drużyna z Pabianic. Tym razem gola na prowadzenie zdobył Patryk Latkowski. 4:3!

Ponowne prowadzanie Włókniarza! (fot. Maciej Kwaśniak)
Piłkarze Włókniarza Pabianice poszli za ciosem, zaczynając strzelać to coraz piękniejsze bramki z dystansu. W 50. minucie bramkę na 5:3 zdobył Damian Sulewski. Było to jego drugie trafienie tego dnia! Minęła ledwie minuta i Zjednoczeni ponownie strzelają kontaktowego gola i nie dają dalej zapomnieć o sobie. 5:4! Bramka autorstwa Dawida Sławińskiego również druga bramka w spotkaniu!

Nie zrażeni utratą gola gospodarze dalej grali swoje i mieli tego dnia świetnie wykalibrowane celowniki. Co strzał to piękniejszy! Najpierw świetnym strzałem z dalszej odległości popisał się Damian Sulewski który po bramce na 6:4 skompletował hat-tricka a już w samej końcówce na 7:4 wynik ustalił Michał Grabowski który również wykazał się pięknym trafieniem!

Damian Sulewski i 6:4! (fot. Maciej Kwaśniak)
Michał Grabowski zdobywając swoją drugą bramkę w spotkaniu ustala wynik na 7:4 i tym samym przypieczętowuje pierwsze wiosenne ligowe zwycięstwo Włókniarza Pabianice! (fot. Maciej Kwaśniak)

Szalona radość po zwycięstwie! (fot. Maciej Kwaśniak)
Mnóstwo goli! Hokejowy wynik! Parę na prawdę świetnych bramek! Takie emocje potrafią stworzyć również najmłodsi piłkarze! Niespodzianka w wykonaniu piłkarzy trenera Pawła Leonowa który dopiero od miesiąca prowadzi drużynę Włókniarza Pabianice 2006 i już od razu widać pewne efekty tej pracy. Na prawdę fajny mecz z obu stron który obfitował w wiele zwrotów akcji i skrajnych emocji. To tylko potwierdzenie aby ponownie zjawiać się na rozgrywkach najmłodszych!

Zapraszam również na mojego instagrama na którym można obserwować na bieżąco wszystkie piłkarskie wyprawy i nie tylko: @kwasiu90; http://www.imgrum.org/user/kwasiu90/2367304739